Klub studenata Agronomskog fakulteta

Nakon nekoliko godina studiranja grupa studenata studija Agrarne ekonomike uvidjela je potrebu za osnivanjem udruge koja će prvenstveno okupljati studente svih studija Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Tako je, uz podršku profesora i djelatnika Fakulteta, nastao Klub studenata Agronomskog fakulteta (KSA).

KSA je dobrovoljna udruga osnovana 2016. godine, a djeluje kao nezavisni, neprofitni i nepolitički pravni subjekt.

KSA pridonosi povezivanju i unaprjeđivanju odnosa između studenata i svih ostalih koji teže ciljevima Udruge.

Kroz međusobni dijalog i suradnju nastojat će se utjecati na kvalitetu studija te na puno poštivanje studentskih prava i sloboda. Osim toga, važni ciljevi Udruge su i promicanje teorijskih i praktičnih znanja iz područja agronomije i srodnih znanosti te unaprjeđivanje znanstveno-stručne osposobljenosti studenata.

Kako bi se ti ciljevi ostvarili, prostorije KSA-e omogućit će organiziranje raznih događaja i služiti za mnoge svrhe, poput organiziranja skupova, tribina, seminara, radionica i ostalih događaja društvenog, humanitarnog, kulturnog i sportskog karaktera kao i sličnih aktivnosti poput izleta i putovanja. Također, KSA će nuditi pomoć studentima u ostvarivanju njihovih prava te olakšati suradnju i komunikaciju s tijelima Agronomskog fakulteta. Potiče se i sudjelovanje na domaćim i međunarodnim skupovima, seminarima i sl. kao i studentska razmjena članova Udruge sa studentima iz Hrvatske i drugih zemalja.

Prostorije KSA-e otvorene su za sve studente zainteresirane za kvalitetno provođenje slobodnog vremena, bilo to kroz druženje ili aktivno sudjelovanje u radu Udruge.

Statut udruge

Na temelju članka 13. Zakona o udrugama (Narodne novine, broj 74/2014) Klub studenata Agronomskog fakulteta na osnivačkoj sjednici Skupštine održane 13.7. 2016. donosi statut.

ksa_statut.pdf

Vodstvo