Dani otvorenih vrata lokalnih EU projekata u Hrvatskoj

Pozivamo zainteresiranu javnost da posjete Agronomski fakultet kako bi im prezentirali rezultate dijela naših EU projekata, prenijeli svoja iskustva u procesu prijave, provedbe i izvještavanja projekata te približili kako projekti postaju pokretači gospodarskog rasta i razvoja u lokalnim zajednicama.

"Dani otvorenih vrata lokalnih EU projekata u Hrvatskoj" održat će se u razdoblju od 6. do 13. svibnja 2017. godine u organizaciji Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije uz podršku Europske komisije te u okviru tradicionalnog obilježavanja Europskog tjedna. Cilj  održavanja „Dana otvorenih vrata lokalnih EU projekata u Hrvatskoj“ je najširoj javnosti predstaviti projekte koji su svojom uspješnom provedbom dali doprinos razvoju lokalnih zajednica.

Agronomski fakultet priključio se inicijativi Ministarstva regionalnoga razvoja i fondova Europske unije te će rezultate svojih uspješno završenih EU projekata, kao i onih u provedbi, prezentirati zainteresiranoj javnosti kroz sljedeći program.

Agronomski fakultet, Svetošimunska 25, VI. paviljon

9. svibanj 2017. :: 11:00 – 14:00 sati

• 11:00 – 11:30 Otvaranje i obilazak postera projekata
  • 11:30 – 12:30 Predstavljanje projekata
  • 12:30 – 13:00 Rasprava
  • 13:00 – 14:00 Obilazak znanstvenih poligona

Završeni projekti koje ćemo predstaviti:

• Edukacija kao priprema za posao u ukrasnoj hortikulturi (IPA);
  • Jačanje suradnje između znanosti, industrije i poljoprivrednih proizvođača: transfer tehnologije za integriranu zaštitu šećerne repe u cilju povećanja prihoda poljoprivrednih proizvođača i smanjenja upotrebe pesticida (IPA);
  • Cjeloživotno učenje za održivu poljoprivredu u regiji Alpe - Dunav - Jadran (Tempus);
  • Unaprjeđenje ljudskog kapitala profesionalnim razvojem kroz istraživački program u fitomedicini (ESF).
  • Ekologija učestalog virusa u Hrvatskoj i Kaliforniji (Newfelpro, FP7)
  • Organic-Metals-Salts Interactions in Food Safety and Environment Protection: Combined Experimental and Modelling Approach (FP7)

Projekti u provedbi koje ćemo predstaviti:

• Smart Integration of Genetics with Sciences of the Past in Croatia: Minding and Mending the Gap (Horizon 2020)
  • Diversity of local big breeds and production systems for high quality traditional products and sustainable pork chains (Horizon 2020)
  • International University Cooperation on Land Protection In European-Asiatic Countries (Erasmus+)

Dodatne informacije: Ured za međunarodne odnose, umo@agr.hr; 239 3611

više