Završna konferencija LIFE projekta

Obaviještavamo Vas da će se u srijedu 15. 11. 2017. s početkom u 9h u Velikoj vijećnici održati završna konferencija LIFE projekta "Nisko pesticidna integrirana proizvodnja u održivom i sigurnom uzgoju voća" na kojoj će biti predstavljeni rezultati i mogućnosti smanjenja uporabe pesticida u voćarstvu i poboljšanja kakvoće voća pomoću novih tehnologija uz poticanje i održavanje bioraznolikosti. Prezentacije će održati stručnjaci Sveučilišta u Zagrebu Agronomskog fakulteta, Sveučilišta u Bologni, Sveučilišta u Torinu, predstavnici talijanske koopperative APOFRUIT i međunarodne kompanije XEDA e. Pozivamo sve zainteresirane da dođu na konferenciju. Sudjelovanje je besplatno.

Teme prezentacija:

• Tomislav Jemrić, Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet
    The effect of photoselective exclusion nets on apple and peach fruit quality
  • Rosemarie Tedeschi, Sveučilište u Torinu
    The use of exclusion nets for orchard pest management in NW Italy
  • Ivana Pajač Živković, Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet
    Effect of exclusion nets on ground beetle fauna in IPM apple orchard
  • Jean de Barberac, XEDA
    Effect of Bioxeda and hot water for the control of superficial scald on Granny Smith apples
  • Davide Spadaro, Sveučilište u Torinu
    Application of essential oils to control postharvest diseases of apples and peaches
  • Gianni Ceredi, APOFRUIT