Rad u prestižnom časopisu s područja geokemije

Znanstvenici David Domínguez-Villar, Sonja Lojen, Kristina Krklec, Reinhard Kozdon, Hai Cheng i Lawrence R. Edwards objavili su rad naziva “Ion microprobe δ18O analyses to calibrate slow growth rate speleothem records with regional δ18O records of precipitation” u prestižnom časopisu s područja geokemije Earth and Planetary Science Letters (IF: 4.409;  5-godišnji IF: 4.966).

Domínguez-Villar, D., Lojen, S., Krklec, K., Kozdon, R., Edwards, R. L., Cheng, H. (2018): Ion microprobe δ18O analyses to calibrate slow growth rate speleothem records with regional δ18O records of precipitation. Earth and Planetary Science Letters, 482, 367-376.

Rezultati ovog istraživanja pokazuju kako dobiti godišnju kronologiju u ne-godišnjim laminiranim speleotemama i pokazuje da je kalibracija recentnih speleotema moguća čak i ako nisu aktivni u vrijeme sakupljanja ili ako imaju stope rasta <50 mm/yr.

Rad je dostupan na mrežnim stranicama časopisa: https://doi.org/10.1016/j.epsl.2017.11.012