Zaklada Adris odobrila financiranje projekta iz programa "Znanje i otkrića"

„Zaklada Adris, najveća je korporativna zaklada u ovom dijelu Europe, a svojim djelovanjem promiče i potiče inovativnost i kvalitetu u znanstvenom i umjetničkom radu, podupire darovite učenike, studente i znanstvenike, štiti i promiče hrvatsku izvornost i jača ekološku svijest te pomaže najpotrebitijima u hrvatskom društvu“. Ove godine od ukupno 608 prijava, Zaklada Adris je podržala 50 vrijednih projekata i stipendista, a u programu ‘Znanje i otkrića’ odabrano je osam znanstveno-istraživačkih projekata i dodijeljeno 12 novih  stipendija.

Među onima odabranim za financiranje u toj kategoriji je i Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet s projektom „Selekcija i kemotipizacija prirodnih populacija planike s područja Istre i Dalmacije“. Voditeljica projekta je izv. prof. dr. sc. Martina Skendrović Babojelić s Zavoda za voćarstvo Sveučilišta u Zagrebu Agronomskog fakulteta. Predstavnici Zaklade Adris će u utorak 5. prosinca 2017. svečano dodijeliti donacije i stipendije u ukupnoj vrijednosti od tri milijuna kuna.

Zakladi Adris zahvaljujemo što je prepoznala kvalitetu predloženog projekta i odobrila financiranje istoga.