"Stream art" - natječaj za idejno rješenje oslikavanja segmenta zida u okviru revitalizacije potoka Bliznec

Udruga studenata krajobrazne arhitekture (USKA) u suradnji sa Studijem Krajobrazna Arhitektura, Agronomskim fakultetom Sveučilišta u Zagrebu te u sklopu projekta "Stream art" raspisuje

NATJEČAJ

pod nazivom "Stream art", kao nastavak prve faze projekta revitalizacije potoka Bliznec na području kampusa Agronomskog i Šumarskog fakulteta.

Cilj prve faze projekta je podizanje ambijentalne vrijednosti na kampusu i stvaranje novog identiteta prostora oslikavanjem istočnog zida skladišta, orijentiranog prema potoku Bliznecu.

Pravo sudjelovanja imaju svi zainteresirani studenti i umjetnici, koji se mogu prijaviti za oslikavanje segmenta zida dimenzija 370x200-250 cm (ovisno o segmentu zida).

Tema natječaja vezana je uz:

• ekologiju (posebice ekologiju potoka)
  • zelenu i plavu infrastrukturu Grada Zagreba
  • ihtiofaunu
  • povijest zagrebačkih potoka
  • park Maksimir

U prijavi za natječaj potrebno je priložiti crtež ili skicu ideje minimalnih dimenzija formata papira A5 te kratko obrazloženje rješenja, duljine do jedne kartice teksta. Uz navedeno, potrebno je priložiti i osnovne podatke o autoru/ima. Prijava se šalje u pdf formatu na e-mail adresu uska.cro@gmail.com.

Rok za predaju: 03.05.2018.