Poljoprivredna konferencija :: izbor za najboljeg mladog poljoprivrednika 2018. godine

U Zagrebu će se 9. svibnja 2018. godine proglasiti najbolji mladi poljoprivrednik/poljoprivrednica za 2018. godinu u izboru kojeg treću godinu zaredom organizira hrvatska zastupnica u Europskom parlamentu i ambasadorica projekta za Hrvatsku, Marijana Petir. Medijski pokrovitelj nagrade je Jutarnji list.

Pobjednik natječaja osvojit će novčanu nagradu od 15.000 kuna koje će osigurati glavni sponzor nagrade Erste banka.

Pobjednik s još 10 najboljih dobit će priliku otputovati u Bruxelles i sudjelovati na 5. Europskom kongresu mladih poljoprivrednika krajem 2018. godine.

Uz proglašenje najbolje mladog poljoprivrednika održat će se i konferencija na kojoj će gostovati brojni stručnjaci iz Europe i Hrvatske te mladi poljoprivrednici.

Stručno prosudbeno povjerenstvo:

1. Zoran Grgić, dekan Agronomskog fakulteta u Zagrebu i predsjednik Hrvatske agronomske komore,
  2. Krunoslav Zmaić, dekan Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku,
  3. Marijana Ivanek-Martinčić, dekanica Visokog gospodarskog učilišta iz Križevaca,
  4. Božica Marković, direktorica Sektora za poljoprivredu,prehrambenu industriju i šumarstvo Hrvatske gospodarske komore,
  5. Jan Marinac, predsjednik Hrvatske udruge mladih poljoprivrednika,
  6. Vlatko Grgurić, urednik i voditelj emisije Plodovi zemlje