Svečanost povodom doniranja sustava navodnjavanja / Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet

Svečanost povodom doniranja sustava navodnjavanja

Svečanost povodom doniranja sustava navodnjavanja od strane Veleposlanstva Države Izrael, izraelske tvrtke  NETAFIM  te Bioplana d.o.o. održana je 24. svibnja 2018. godine na Sveučilištu u Zagrebu Agronomskom fakultetu.

Svečanosti doniranja, uz prof. dr. sc. Zorana Grgića, dekana Agronomskog fakulteta, prisustvovali su H.E. gđa. Zina Kalay Kleitman, Veleposlanica Države Izrael, gosp. Božidar Žanko, direktor Bioplana d.o.o., prof. dr. sc. Miloš Judaš, prorektor za znanost, međuinstitucijsku i međunarodnu suradnju Sveučilišta u Zagrebu, izv.prof.dr.sc. Ivana Franić, pomoćnica ministrice znanosti i obrazovanja, Vlado Prskalo, prof., pomoćnik ministrice znanosti i obrazovanja, doc.dr.sc. Krunoslav Karalić, pomoćnik ministra poljoprivrede te mr. sc. Luka Čuljak, zamjenik pročelnika Gradskog ureda za poljoprivredu i šumarstvo.

Sustav navodnjavanja koristit će se u plastenicima Agronomskog fakulteta u svrhu proizvodnje povrća. Ovim korisnim darom, koji predstavlja jedno od brojnih vrhunskih dostignuća izumljenih u Državi Izrael, se želi pomoći sadašnjim i budućim generacijama studenata u stjecanju korisnih znanja bitnih za održivu poljoprivrednu proizvodnju. Osim toga, ovime darom će se demonstrirati kako se poljoprivredna proizvodnja u Hrvatskoj može unaprijediti.

Svečanost povodom doniranja sustava navodnjavanja