Održan znanstveni skup COST akcije EuroXanth na Agronomskom fakultetu

Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet 11. i 12. rujna 2018. godine ugostio je članove prve radne skupine "Diagnostics & Diversity – Population Structure" iz COST akcije CA16107 na znanstvenom skupu u okviru kojeg su obrađivane aktualne teme iz biljne bakteriologije (Xanthomonadaceae), uključujući značajne postojeće biljne bolesti, ali i bolesti koje tek počinju prijetiti europskoj poljoprivrednoj proizvodnji. Domaćin skupa bio je Zavod za fitopatologiju (izv. prof. dr. sc. Edyta Đermić), a u dvodnevnom znanstvenom skupu, osim znanstvenika i nastavnika s renomiranih sveučilišta i instituta, sudjelovali su i visoki predstavnici EPPO-a (European Plant Protection Organization) te EFSA-e (European Food Safety Authority).