Održano treće izdanje konferencije Agro StartUp

Agronomski fakultet 10. i 11. listopada 2018. godine bio je domaćin trećeg izdanja Agro startup konferencije na kojoj se prvog dana okupilo više od 150 studenata iz Zagreba, Osijeka, Zadra, Križevaca i Požege.

Osnovni cilj konferencije je inspirirati studente i ohrabriti ih na zanimanje i bavljenje poljoprivredom. Upravo zbog toga i ovogodišnji program konferencije ponudio je niz zanimljivih predavanja i uspješnih primjera iz prakse koji im nude širi uvid u mogućnosti pokretanja poljoprivrednog poslovanja.

Sudionici su imali priliku čuti raspravu iz pogleda mladih kolega na temu perspektive hrvatske poljoprivrede, više o hrvatskim startupovima te iskustva žena u poljoprivredi.

Drugi dan konferencije donio je  zanimljiva predavanja na temu mogućnosti hrvatske poljoprivrede danas, ruralni razvoj u kontekstu Zajedničke poljoprivredne politike, o financijskoj podršci hrvatskih institucija te o važnosti i načinima osiguranja u poljoprivredi.

Organizatori konferencije su specijalizirana agencija za komunikacijski menadžment, Apriori World te Agronomski fakultet kao domaćin. Podršku su im pružili Fakultet agrobiotehničkih znanosti u Osijeku, Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika, niz tvrtki i institucija te Ministarstvo poljoprivrede Republike Hrvatske koje je i ove godine bilo ponosni pokrovitelj konferencije.

Prvo izdanje konferencije je održano u listopadu 2016, godine, a drugo u listopadu 2017. godine. Želja organizatora je da to postane jedinstveno mjesto razmjene ideje, znanja i iskustava mladih poljoprivrednika, predstavnika akademske zajednice, institucija i drugih aktera hrvatske poljoprivrede.

10. i 11. listopada 2018. :: Agronomski fakultet