Izlet - pješačka tura na Gorščicu, nedjelja 16.12. 2018.

U suradnji s Planinarskim društvom "Novi Zagreb" i Katedre za tjelesnu i zdravstvenu kulturu Agronomskog fakulteta organiziran je izlet - pješačka tura na Medvednicu do Planinarskog doma "Gorščica" koji se nalazi na istočnoj strani Medvednice.

Suradnja s PD "Novi Zagreb" je uspostavljena radi organizacije pješačkih tura koje provodimo u sklopu nastave tjelesne i zdravstvene kulture vikendom, a u svrhu otkrivanja novih staza na istočnoj strani Medvednice budući da veliki broj studenata ima mjesto prebivališta u blizini Fakulteta.

Sunce i 20 cm snijega pridonijeli su ugodnoj atmosferi, a stručno vodstvo Luke Mihelja, tajnika PD "Novi Zagreb" sigurnosti studenata. Otkrili smo novu planinarsku stazu br. 24 pri usponu, a u povratku planinarsku stazu 25 i dobru gastronomsku ponudu planinarskog doma. Do planinarskih staza može se doći javnim prijevozom: autobusom 205 (Markuševec - Bidrovec) sa stajališta u Dubravi i izaći na posljednjoj stanici, na okretištu u Bidrovcu.

nastavnik - voditelj pješačkih tura: izv. prof. Romana Caput-Jogunica