Završna konferencija :: MendTheGap - EU H2020 projekt 692249

Datum održavanja: -

Pametna integracija genetika sa znanostima o prošlosti u Hrvatskoj: uočavanje i premošćivanje jaza
četvrtak, 10. siječnja 2019. :: 10:00 sati
petak, 11. siječnja 2019. :: 9:00 sati
Arheološki muzej Zagreba, Trg Nikole Šubića Zrinskog 19, Zagreb

MendTheGap projekt predstavlja inovativnu priliku premošćivanja jaza određenih istraživačkih kapaciteta u Hrvatskoj u području arheologije, genetike i ostalih znanosti o prošlosti. Projekt iskorištava specifične lokacijske prednosti koje proizlaze iz dvije važne činjenice. Prvo, u Hrvatskoj se nalazi veliki broj arheoloških nalazišta i vrijednog materijala koji je relativno nedovoljno istražen, te nedovoljno ekonomski iskorišten. Drugo, u Hrvatskoj postoji grupa istraživača (idejno i strateški udružena u CrEAMA Inicijativu) čiji znanstveno-istraživački kapaciteti, utjecaj i uspješnost u dobivanju EU projekata nisu u potpunosti realizirani i to zbog nedostatnog financiranja, koordinacije i strateškog planiranja. Uz pomoć svjetski poznatih znanstvenika sa Sveučilišta u Cambridge-u i Sveučilištu u Pisi, naša krajnja vizija je izgraditi istraživačku grupu (CrEAMA Inicijativu) koja je sposobna promišljati o znanostima o prošlosti na Multi-Inter-Trans disciplinarnoj (MIT disciplinarnoj) razini. Naša je pretpostavka da sposobnost MIT disciplinarnog promišljanja o znanostima o prošlosti može osigurati značajnu inovativnu snagu i doprinijeti rješavanju mnogih suvremenih pitanja/problema.

mendthegap_final_conference.pdf

mendthegap_final_conference_draft_schedule.pdf