Ključni brojevi Strateški plan razvoja Godišnja izvješća Povijest Pravo na pristup informacijama Dokumenti i pravilnici Zakoni Obljetnice 100. obljetnica AFZ 95. obljetnica AF Galerija slika 90. obljetnica AF

Agronomski fakultet slavi 100 godina postojanja!

Dragi sadašnji i bivši studenti i djelatnici, kao i prijatelji Sveučilišta u Zagrebu Agronomskog fakulteta, ma gdje bili!

Možda ste već čuli, ali ako i niste želim vam reći da Sveučilište u Zagrebu ove akademske godine slavi 350-tu, a naš Agronomski fakultet 100-tu obljetnicu postojanja.

Agronomski fakultet jedan je od 5 najstarijih na Sveučilištu u Zagrebu i mislim da proslava 100. rođendana zaslužuje posebnu pažnju i angažman svih koji nekada bijahu njegovi djelatnici i/ili studenti (nas oko 17 500) ili se posredno ili neposredno bave agronomijom i krajobraznom arhitekturom, a danas su uspješni poduzetnici, znanstvenici ili dužnosnici i – do njega im je još dalje stalo.

Povodom toga na prijedlog Dekana, a potvrdom Fakultetskog vijeća (13.11.2018.) imenovan je Organizacijski odbor za obilježavanje 100. obljetnice Fakulteta – interno „Prvih 100 AFZ“ čija sam Predsjednica.

Obraćam vam se stoga s molbom i promišljanjem da svatko od vas može svojom idejom, kreativnošću, donacijom ili možda tek malim angažmanom pomoći da naš Fakultet što bolje, ljepše i svestranije obilježi ovu slavljeničku godinu. Stoga sve vas koji volite Fakultet kao i vaše prijatelje, molim za pomoć i suradnju. Kako bi bili što bolje informirani i povezani s našim Fakultetom bilo bi dobro da se učlanite u Alumni bazu bivših studenata Agronomije – AMAC.

Obratite nam se ukoliko smatrate da možete i želite osobno dati svoj doprinos u nekoj od navedenih aktivnosti koje Odbor „Prvih 100 AFZ“ već provodi ili će provoditi:

1. Uređenje eksterijera i interijera Fakulteta
  2. Medijska kampanja i snimanje promotivnog filma o Fakultetu – PR
  3. Aktiviranje bivših studenata - Alumni
  4. Uključivanje sadašnjih studenata:
    • Uskršnja humanitarna akcija IAAS i KSA 22.–25.04.2019. – Agronomski fakultet
    • Susreti studenata Biotehnijada 22.–26.05.2019. – Poreč
  5. Promocija znanstvenih i stručnih aktivnosti na Agronomskom fakultetu (AFZ):
  6. Organizacija kulturnih i sportskih događanja:
    • Koncert Falkušaonica – 20 godina klape Falkuša – 13.04.2019. – Hrvatski glazbeni zavod (HGZ)
    • Tamburaški koncert na otvorenom - AFZ 11.07.2019.
    • Izložbe 100AFZ – Agronomski fakultet:
      • Otvorenje – 17.04.2019.
        • Izložba 110 godina Tloznanstva u Hrvatskoj (Pedologija, Ishrana bilja)
        • Omaž djelatnicima – doktorima znanosti u 100AFZ
        • Svi u '100 AFZ' – prikaz ustrojbenih jedinica kroz povijest
      • Skrivena ljepota cvijeta (mikrografija) – 16.05.–01.10.2019. – Agronomski fakultet
      • Izložba starih tiskovina, fotografija, alata i opreme u 100AFZ – 18.05.2019. – Agronomski fakultet
    • Kreativni radovi djelatnika u 100AFZ:
    • Sportski turniri na Agronomskom fakultetu:
  7. Svečane sjednice:
    • četvrtak, 26.09.2019. – Agronomski fakultet
    • nedjelja, 29.09.2019. – Koncertna dvorana Lisinski
  8. Bal agronoma – petak, 27.09.2019. – Hotel Antunović

Ako imate neku dobru ideju - koja se uz to može i realizirati ili nam možete pomoći u realizaciji, bilo da se osobno uključite u uređenje eksterijera i interijera Fakulteta svojim donacijama, materijalima, biljem, opremom, bilo da snimate filmove i/ili pišete članke, lijepo svirate, pjevate, crtate ili volite plesati, igrati nogomet ili boćati, molim vas da nam se obratite na e-mail prvih100@agr.hr s naznakom Predmeta: Prvih 100 AFZ ili ako vam je lakše telefonom na moj broj telefona 01/239-3955.

Javite se što prije kako bi vaše prijedloge mogli uvrstiti u plan događanja kroz godinu, a vaše donacije navesti u javnom oglašavanju.

Donacije su razvrstane u sljedeće kategorije:

• do 10.000,00 kn – brončani donator
  • 10.000,00 do 20.000,00 kn – srebrni donator
  • 20.000,00 do 30.000,00 kn – zlatni donator
  • više od 30.000,00 kn – dijamantni donator

Donacije mogu biti novčani iznos kao i radovi i/ili materijali za unutarnje uređenje te posebice krajobrazno uređenje okoliša Fakulteta u toj vrijednosti (supstrati, gnojiva, biljni materijal, sredstva za zaštitu bilja, cijevi za navodnjavanje i sl.), te prehrambeni proizvodi.

Posebno naglašavam da već sada rezervirate termin za Bal agronoma (petak, 27.09.2019.) i pozovete poslovne partnere i prijatelje na nezaboravno druženje, jer je broj karata ograničen. Tako ćete se uz dobro 'iće i piće' te zabavni program uz pjesmu i ples nekih od naših bivših studenata i vi vratiti u studentske dane.

Veselimo se što ćete vašim prijedlozima i donacijama pokazati svu raskoš i kreativnost agronomskog duha i ne samo kao poduzetnika, nastavnika, znanstvenika, dužnosnika, nego i umjetnika, glazbenika, sportaša, a prije svega ljudi koji cijene i vole svoju struku i svoj Fakultet.

Lijep pozdrav,
Prof. dr. sc. Mirjana Herak Ćustić