Ključni brojevi Strateški plan razvoja Godišnja izvješća Povijest Pravo na pristup informacijama Dokumenti i pravilnici Zakoni Obljetnice 100. obljetnica AFZ 95. obljetnica AF Galerija slika 90. obljetnica AF

Okrugli stol

Članak Gospodarski list :: Okrugli stol

Bez znanja i svakodnevnog usvajanja novih i korisnih informacija, nezamisliv je ne samo napredak i razvoj u poljoprivredi, već i sadašnja konkurentna proizvodnja, jer nova znanja, novi proizvodi i nove tehnologije konstantno unaprijeđuju tehnološke procese u svim granama poljoprivredne proizvodnje u svijetu i čine razliku između uspješnih i neuspješnih proizvođača, ali i država.

Obrazovanje i stjecanje znanja preduvjet je za uspješnu i konkurentnu poljoprivredu, stoga je važnost visokoobrazovnih i znanstvenih institucija neizmjerna i neizostavna, no trendovi ukazuju da se u Hrvatskoj sve manje mladih odlučuje obrazovati i usavršavati na fakultetima i visokim učilištima u području biotehničkih znanosti. Nepovoljnu dobnu i obrazovnu strukturu hrvatskih poljoprivrednih proizvođača prati i negativna slika šire javnosti o poljoprivredi koju većina, a posebice mladi, ne smatraju perspektivnom djelatnošću.

Na Agronomskom fakultetu u Zagrebu, koji ove godine slavi 100. godišnjicu osnutka, na inicijativu Gospodarskog lista, a uz podršku Agronomskog fakulteta, 10. svibnja 2019. održat će se okrugli stol na temu: „Budućnost i važnost obrazovanja u poljoprivredi“ na kojem će uvaženi sudionici dati prijedloge kako promijeniti negativnu sliku o poljoprivredi u Hrvatskoj, te kako potaknuti mlade da se odluče usavršavati i nastaviti obrazovanje u srednjim poljoprivrednim školama, na veleučilištima i na fakultetima u području poljoprivrede.

Pozivamo medije, zainteresiranu javnost, đake, sadašnje i buduće studente da dođu 10. svibnja 2019. od 11-13 h na Agronomski fakultet u dvoranu VI/A i saznaju zašto je u poljoprivredi budućnost i što je budućnost poljoprivrede.

Adresa: Svetošimunska cesta 25, Zagreb, VI. paviljon, 1. kat, dvorana VI/A.

Očekuje se dolazak predstavnika sljedećih institucija:

• Ministarstvo poljoprivrede
  • Ministarstvo znanosti i obrazovanja
  • Agencija za znanost i visoko obrazovanje
  • Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet
  • Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek
  • Visoko gospodarsko učilište u Križevcima
  • Srednja poljoprivredna škola Zagreb
  • Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
  • Zajednica udruga hrvatskih povrćara
  • Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika
  • Hrvatsko društvo agronoma

Fotogalerija

Okrugli stol na temu: „Budućnost i važnost obrazovanja u poljoprivredi“ 10.5.2019.