Dan doktorata 2019

O stotoj obljetnici Fakulteta, 9. svibnja će se po drugi puta održati Dan doktorata (PhD  day). Doktorandi s obranjenom temom doktorata pripremit će znanstvene postere koji će biti izloženi u predvorju VI. paviljona, dok će u Velikoj vijećnici doktorandi i doktori znanosti izlagati o metodologiji, rezultatima svojih istraživanja i iskustvima s doktorata i doktorskog studija. Počasni gost bit će naš professor emeritus Tomislav Treer. Pozivamo bivše, sadašnje i buduće doktorande da se uključe u Dan doktorata te tako uveličaju ovaj događaj.

Kada?       09. svibnja 2019., 10-15 sati

Gdje?       Agronomski fakultet, Svetošimunska 25, Velika vijećnica, predvorje VI. paviljona

Za koga?  Doktorandi, studenti, mentori, svi zainteresirani

Ciljevi:

• predstavljanje istraživačkih rezultata doktorata,
  • uvid u raznolikost znanstvenoga rada po područjima Poljoprivrednih znanosti,
  • razmjena iskustava među doktorandima,
  • popularizacija doktorskog studija Poljoprivredne znanosti.

Posjetitelji su mogli vidjeti znanstvene postere doktoranada druge i treće godine doktorskog studija Poljoprivredne znanosti.

Nakon uvodnih govora izv.prof.dr.sc. Darka Vončine, prodekana za znanost i međunarodnu suradnju i prof.dr.sc. Ante Ivankovića, voditelja doktorskog studija Poljoprivredne znanosti, slijedio je prvi ciklus izlaganja. Dr.sc. Maja Žulj Mihaljević, doc.dr.sc. Toni Safner  i doc.dr.sc. Darija Lemić  su s doktorandima podijelili svoja iskustva pisanja  različitih modela disertacija klasičnog oblika, dvojnog doktorata (cotutella) i skandinavskog modela.

U drugom dijelu metodologiju svojih istraživanja predstavili su doktorandi  treće godine (Katarina Lukšić, mag.ing.agr., Marko Maričević, mag.ing.agr. i Mateja Pecina, mag.ing.agr.), a novopečene doktorice znanosti dr.sc. Monika Vidak i dr.sc. Tihana Kovačićek govorile su o različitim  iskustvima i preprekama koje treba svladati na putu do obrane doktorskoga rada.

Počasni gost naš professor emeritus Tomislav Treer održao je zanimljivo izlaganje pod nazivom “Priča jedne karijere – od doktora znanosti do professora emeritusa”.

Prof. Treer je je istaknuo najvažnije djeliće svoje bogate karijere, iz koje je izdvojio zanimljive fotografije i svjedočanstva: od usavršavanja na Sveučilištima u SAD-u do vizionarske suradnje i umrežavanja s kineskim znanstvenicima u polju ribarstva. Profesor emeritus je istaknuo da mu je od brojnih nagrada i priznanja, najdraže ono koje  su mu dodijelili baš studenti koji su prepoznali njegovu predanost nastavnoj djelatnosti. Profesor je istaknuo doktorandima da trebaju uživati u izradi doktorata baš kao što je on uživao u savjesnom znanstvenom, nastavnom i stručnom radu.

Nakon druženja uz domjenak, održan je sastanak Udruge poslijediplomskih studenata Agronomskog fakulteta, na kojem je za novu predsjednicu izabrana Zoe Andrijanić, mag.ing.agr.

Zahvaljujemo na trudu svim predavačima i priređivačima postera!

Dan doktorata 2019