Promocija sveučilišnog udžbenika ˝Vinarstvo˝, autorice Stanislave Herjavec

20.studenog 2019. :: 12:00 sati :: dvorana VI B :: Agronomski fakultet, Svetošimunska cesta 25

Pozivamo Vas na predstavljanje prvog sveučilišnog udžbenika na hrvatskom jeziku ˝Vinarstvo˝, autorice Stanislave Herjavec prvog sveučilišnog udžbenika na hrvatskom jeziku.

Udžbenik je namijenjen studentima preddiplomskih i diplomskih studija agronomskih i srodnih fakulteta te veleučilišta na kojima se predaje vinarstvo na sveučilišnoj razini.

Udžbenik sadrži temeljna znanja iz područja enologije, enokemije (koautorica Luna Maslov Bandić), enomikrobiologije, enotehnologije te senzornog vrednovanja kvalitete vina  i opis organoleptičnih svojstava autohtonih i introduciranih bijelih i crnih vinskih sorti.

Koristan izvor kako opće prihvaćenih, tako i novih suvremenih znanja za brojne enologe u našim vinarijama, ali i za brojne i često nedovoljno educirane proizvođače u OPG-ovima.

Recenzenti udžbenika su Nikola Mirošević, Karin Kovačević Ganić i Marija Bujan.