Poziv na okrugli stol :: Budućnost i važnost obrazovanja u poljoprivredi

Na Agronomskom fakultetu u Zagrebu, koji ove godine slavi 100. godišnjicu osnutka, na inicijativu Gospodarskog lista, a uz podršku Agronomskog fakulteta, 10. svibnja u dvorani VI/A, održat će se okrugli stol na temu: „Budućnost i važnost obrazovanja u poljoprivredi“ na kojem će uvaženi sudionici dati prijedloge kako promijeniti negativnu sliku o poljoprivredi u Hrvatskoj, te kako potaknuti mlade da se odluče usavršavati i nastaviti obrazovanje u srednjim poljoprivrednim školama, na veleučilištima i na fakultetima u području poljoprivrede.

Na okruglom stolu koji je koncipiran kao javna tribina u raspravi će sudjelovati predstavnici sljedećih institucija:

• Ministarstvo znanosti i obrazovanja
  • Ministarstvo poljoprivrede,
  • Agronomski fakultet u Zagrebu,
  • Fakultet agrobiotehničkih znanosti Osijek,
  • Visoko gospodarsko učilišta u Križevcima,
  • Poljoprivredna škola Zagreb
  • Osnovna škola „Milka Trnina“ Križ
  • Agencija za znanost i visoko obrazovanje
  • Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih
  • Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti
  • Akademija poljoprivrednih znanosti
  • Hrvatsko agronomsko društvo
  • Hrvatska udruga mladih poljoprivrednika
  • kao i predstavnici Udruga poljoprivrednika, studenti, đaci i drugi.

Pozivamo medije, zainteresiranu javnost, đake, sadašnje i buduće studente da dođu 10.svibnja od 11-13h na Agronomski fakultet u dvoranu VI/A i saznaju od uglednih sudionika zašto je u poljoprivredi budućnost i što je budućnost poljoprivrede.

Gospodarski list