Znanstveno-stručni skup "Kukci na tanjuru"

Dana 26.06.2019., u sklopu obilježavanja “Prvih 100 godina AFZ”, u Velikoj vijećnici Agronomskog fakulteta održati će se znanstveno-stručni skup “Kukci na tanjuru”.

Skup organiziraju djelatnici Zavoda za poljoprivrednu zoologiju – izvannastavna aktivnost Entomološka grupa.

Na znanstvenom dijelu skupa od 11 sati u Velikoj Vijećnici prezentirati će se slijedeće teme:

• Renata Bažok: Entomofagija – doprinos održivoj poljoprivredi
  • Katarina Mikac: Kukci – hrana iz prirode
  • Suzana Rimac Brnčić: Nutritivni sastav kukaca i stav potrošača prema njihovoj konzumaciji
  • Daniel Pikl: Cricky.eu – prva hrvatska farma kukaca

Nakon znanstvenog slijedi stručni dio skupa u holu 6. paviljona gdje će poznati kuhar Ivan Pažanin pripremati jela od kukaca koja će svi nazočni moći i degustirati!!

Nadamo će da ćete svojom nazočnošću poduprijeti ovu novu vrstu hrane standardnu u Azijskim zemljama, a sve popularniju u Europi.

Molimo Vas da Vaš dolazak potvrdite na email ijuran@agr.hr ili dlemic@agr.hr do 24.6.2019.

Veselimo se zajedničkom druženju uz kukce!!