Dani karijera 2020.

Dani karijera Agronomskog fakulteta pet su se godina zaredom održavali u svibnju. S ciljem uspostavljanja bolje usluge savjetovanja u karijeri te povezivanja akademskog i poslovnog svijeta, na Danima karijera studentima i svim zainteresiranima predstavljala su se renomirana poduzeća i obiteljska poljoprivredna gospodarstva iz raznih područja agronomije, od malih do multinacionalnih kompanija. Na taj su način studenti dobivali priliku za susret i upoznavanje s potencijalnim poslodavcima.

Uz održavanje okruglih stolova, na Danima karijera održavane su i zanimljive radionice na kojima bi studenti učili pisati životopis i zamolbu, slušali bi o čemu sve treba voditi računa na razgovoru za posao, zašto je emocionalna inteligencija ključna vještina u poslu, kako upravljati emocijama i spriječiti konflikte na radnom mjestu te razne druge teme.

S obzirom na trenutnu epidemiološku situaciju, ove godine nismo u mogućnosti pozvati uvažene agronome, bivše studente i drage kolege da predstave svoja poduzeća i ispričaju svoj karijerni put da studenti iz prve ruke čuju što je potrebno za uspjeh na tržištu rada.

No, Dani karijera 2020. godine obilježit će se održavanjem online predavanja i radionica Karijerne akademije.

Centar za podršku studentima i karijerno savjetovanje Agronomskog fakulteta, u suradnji s Uredom za studente Sveučilišta u Zagrebu, organizira dva besplatna online predavanja:

1. online interaktivno predavanje: „Izrada životopisa i motivacijskog pisma“

• Razina strukturiranosti: srednja prema niskoj.
  • Termin: utorak 12. svibnja u 17:00 sati
  • Prijavni obrazac: https://detaljnije.com/prijava/P-01

2. radionica: „Intervju za posao“

• Razina strukturiranosti: srednja prema niskoj.
  • Termin: srijeda 13. svibnja u 17:00 sati
  • Prijavni obrazac: https://detaljnije.com/prijava/P-02

Iskustva sudionika prošlih, sličnih, predavanja i radionica:

• "Konkretne tehničke savjete oko izrade životopisa i uputstva kako najbolje prezentirati sam sebe." [SUZG-VSP-2020-02.20.-04]
  • "Svođenje materije na realne okvire. Ukazivanje na česte zablude i pogreške prilikom pisanja životopisa/motivacijskog pisma. Savjeti kako poboljšati vlastiti životopis/motivacijsko pismo." [SUZG-VSP-2020-02.20.-04]
  • "Primjer stvarnog intervjua i ukazivanje na propuste u samoj prezentaciji potencijalnog zaposlenika." [SUZG-VSP-2020-02.20.-17]

Kako su Dani karijera organizirani prošle godine na Fakultetu, pogledajte na: