Poziv na radionicu :: Utjecaj klimatskih promjena na hrvatsku poljoprivredu

Kako bi se dotakli ozbiljnih učinaka klimatskih promjena na poljoprivredu i opskrbne lance hrane  u Hrvatskoj, pokrenuli smo suradnju između Sveučilišta u Zagrebu, Agronomskog fakulteta, Hrvatskog agroekonomskog društva, Croatia osiguranja i Genillard&Co (München, Njemačka) s ciljem pronalaska rješenja za upravljanje rizikom u poljoprivredi.

Ciljevi radionice su:

• Povećati svijest o posljedicama klimatskih promjena, a posebno o klimatskim rizicima za poljoprivredu
  • Zagovarati potrebu za poboljšanim i inovativnim upravljanjem rizikom kod svih dionika u sektoru poljoprivrede
  • Raspravljati o oblikovanju prikladnih alata za upravljanje rizikom u poljoprivredi.

Radionica će se održati 22. rujna 2020. godine s početkom u 09:00 sati u prostorima Sveučilište u Zagrebu Agronomski fakultet, Svetošimunska c. 25, Zagreb, 6. paviljon, Velika vijećnica.

Program radionice i registracija moguća je preko sljedeće poveznice: https://haed.hr/poziv-na-radionicu-utjecaj-klimatskih-promjena-na-hrvatsku-poljoprivredu/