CJF - Croatian Journal of Fisheries (Ribarstvo)

ISSN 1848-0586 (Online)

ISSN 1330-061X (Print)

Croatian Journal of Fisheries (Ribarstvo) je znanstveno-stručni časopis s dvije recenzije, dostupan svim domaćim i stranim znanstvenicima koji žele objavljivati svoje radove. Časopis izlazi još od 1938. godine i već tradicionalno sadrži radove s područja slatkovodnog i morskog ribarstva. Područja koja časopis pokriva su: ihtiologija, akvakultura, ekologija i bolesti riba te drugih morskih organizama, problematika otvorenih voda i ostale teme vezane za polje ribarstva. Časopis sadrži različite članke s izvornim istraživanjima, analitičkim pristupom temi, kao i članke koji doprinose napretku ribarske struke.

Pristup svim objavljenim radovima časopisa koji se trenutno nalaze u našoj online-bazi podataka je besplatan. Puni tekst radova dostupan je u Adobeovom PDF-formatu i može se preuzeti s naše web-stranice. Daljnja nekomercijalna distribucija članaka preuzetih s ovih stranica dozvoljena je u bilo kojem obliku (ispisanom ili digitalnom).