Naš student, Krešimir Kavčić, brončani na 2. Eurospkim sveučilišnim igrama u osmercu s kormilarom!

Student Agronomskog fakulteta, Krešimir Kavčić, nastupio je na 2. Europskim sveučilišnim igrama koje se odvijaju od 24. srpnja do 8. kolovoza 2014. u Rotterdamu. Krešimir Kavčić, veslao je u posadi osmerca s kormilarom (8+) Sveučilišta u Zagrebu. Osmerac Sveučilišta u Zagrebu u činili su: Dino Rupčić (Kineziološki fakultet), Krešimir Kavčić (Agronomski fakultet), Ivica Ban (Građevinski fakultet), Krešimir Bilić (Geodetski fakultet), Marin Begović (Građevinski fakultet), Juraj Katušin (Medicinski fakultet), Goran Špaleta (Kineziološki fakultet) i Sven Bohnec (Medicinski fakultet) te kormilar Matej Čeh (Rudarsko-geološko-naftni fakultet).

U kvalifikacijskoj utrci u srijedu, 30. kolovoza, posada Sveučilišta u Zagrebu uvjerljivo je zauzela 1. mjesto te se plasirala izravno u finale. U finalu (petak, 1. rujna) posada Sveučilišta u Zagrebu, u žestokoj konkurenciji i utrci koje je bila vrlo uzbudljiva i napeta do samog kraja zauzela je 3. mjesto i osvojila brončanu medalju.

Rezultati finalne utrke osmeraca s kormilarom:

1. Szechenyi Istvan University (Mađarska)                                    05:40.09
  2. Norwegian University of Science and Technology (Norveška)       05:43.64
  3. University of Zagreb (Hrvatska)                                                 05:46.00
  4. Newcastle University (Velika Britanija)                                      05:47.87
  5. University of Hamburg (Njemačka)                                            05:54.91
  6. RWTH Aachen University (Njemačka)                                       05:55.82

Čestitamo!

Za Sveučilište u Zagrebu još je nastupio i Luka Pap (Fakultet elektrotehnike i računarstva) u samcu u konkurenciji lakih veslača koji je osvojio 8. mjesto.

Čestitamo reprezentaciji Sveučilišta u Zagrebu na ostvarenim rezultatima!

Odlazak i nastup na VIII. Europskom sveučilišnom prvenstvu omogućili su Sveučilište u Zagrebu, Hrvatski akademski sportski savez, Zagrebački sveučilišni sportski savez, Veslački savez Zagreba, Hrvatski veslački savez kao i veslački klubovi HAVK Mladost, VK Korana, VK Jadran Zadar i VK Zagreb, koji su pomogli u pripremi i nastupu veslača na Europskim sveučilišnim igrama.

Iduće Europske sveučilišne igre održat će se 2016. godine u Zagrebu i Rijeci

više http://www.eusa.eu i  http://eugames2014.eu/