Odobreno financiranje projekta iz područja ekologije :: Zaklada Adris

Zaklada Adris je Agronomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu odobrila financiranje dvogodišnjeg projekta "Poznavanje fitopatološkog statusa naših zanemarenih mediteranskih voćnih vrsta kao preduvjet njihove uspješne revitalizacije i uzgoja". Projekt je odobren unutar natječaja za područje Ekologije, a cilj projekta je istražiti pojavu bolesti na bajamu, rogaču, smokvi, šipku i žižuli na području Istre i Dalmacije. Voditelj odobrenog projekta je izv.prof.dr.sc. Tihomir Miličević, a suradnici na projekta su doc.dr.sc. Darko Vončina, dr.sc. Joško Kaliterna i dipl.ing. Zdravka Sever sa Zavoda za fitopatologiju te izv.prof.dr.sc. Đani Benčić i izv.prof.dr.sc. Boris Duralija s Zavoda za voćarstvo.

Zakladi Adris zahvaljujemo što je prepoznala kvalitetu predloženog projekta i odobrila financiranje istoga.

više www.adris.hr