Poziv :: panel "EU fondovi u službi razvoja poljoprivrede i ruralne ekonomije"

Poslijediplomski specijalistički studij Poslovno upravljanje u agrobiznisu MBA i
Hrvatsko agroekonomsko društvo

pozivaju Vas na panel

EU fondovi u službi razvoja poljoprivrede i ruralne ekonomije

Panel će se održati 25. studenog 2014. godine s početkom u 17:00 sati u prostorijama Agronomskog fakulteta (Velika vijećnica), Svetošimunska cesta 25, Zagreb.

Cilj:

Dati stručni osvrt na mogućnosti i perspektive korištenja fondova Europske unije za poljoprivredu i ruralni razvoj u proračunskom razdoblju 2014.-2020. Rasprava će obuhvatiti dosadašnja iskustva i probleme u korištenju pretpristupnih fondova te pouke za budućnost. U nastavku će se raspravljati o ulozi i značaju EU fondova za povećanje konkurentnosti hrvatske poljoprivrede, razvoj obiteljskih poljoprivrednih gospodarstva, cjelokupnog lanca hrane te razvoj poduzetništva kao preduvjeta ruralnog razvoja.

Teme:

• Pregled fondova Europske unije za poljoprivredu i ruralni razvoj
  • Iskustva s pretpristupnim fondovima IPARD i SAPARD
  • Prilike i prepreke za obiteljska poljoprivredna gospodarstva i poslovne sustave u agrobiznisu
  • Mogućnosti za poboljšanje kvalitete života i nepoljoprivrednih djelatnosti u ruralnom prostoru

Ciljana publika:

Osobe koje se u svom profesionalnom djelovanju bave problematikom menadžmenta i marketinga u poljoprivredi, agrarne politike i ruralnog razvoja, a posebice problematikom planiranja i upravljanja razvojnim projektima vezanim uz ova područja. Pojedinci koji kroz redovno ili neformalno obrazovanje stječu znanja i vještine povezane s navedenom problematikom.

Panelisti:

• Ružica Gelo, Hrvatska gospodarska komora
  • Davorka Hajduković, pomoćnica ministra, Ministarstvo poljoprivrede
  • Jelena Tomić Jović, direktorica Sektora za strukturnu potporu, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju
  • Miroslav Kovač, tajnik Udruge obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava hrvatske Život
  • Marta Bogdanić, Direktorica projekata, Agrokor d.d.
  • Goranka Crnković Trivić, voditeljica Službe EU desk, Erste & Steiermärkische Bank d.d.
  • Dalibor Georgievski, direktor i stručni savjetnik, Georg d.o.o.

Moderator: Ivana Pukšec, konzultant za projekte EU

Dolazak molimo potvrditi porukom na: mba@agr.hr
Internetske poveznice: http://mba.agr.hr/ i http://haed.hr/
Veselimo se Vašem dolasku!