Doktorski Odbor PDSD Dokumenti PDS Procedura odbora PDSD Obrasci DR.SC. Poljoprivredne znanosti Info Popis modula Specijalistički Ribarstvo Program Stočarstvo Program Dokumenti Fitomedicina Program Dan doktorata Kontakt

Program studija

I semestar - obvezni predmeti

Predmet

Nositelj(i)

p

s

v

ECTS

Hidrobiologija i zaštita voda u ribarstvu prof. dr. sc. Marina Piria 6 9 10 5
Hidrokemija s osnovama hidrofizike doc. dr. sc. Nenad Jalšenjak 6 6 8 4
Anatomija, fiziologija i embriologija akvatičnih organizama dr. sc. Rozelindra Čož-Rakovac 6 6 8 4
Hranidba akvatičnih organizama doc. dr. sc. Daniel Matulić 6 7 7 4
Genetika riba izv. prof. dr. sc. Tea Tomljanović 8 9 8 5
Procjena ribljeg stoka prof. dr. sc. Tomislav Treer 7 8 5 4
Izrada i prezentacija stručnog rada
doc. dr. sc. Daniel Matulić
5 15 - 4
UKUPNO         30

Predavanja Seminari Vježbe

II Semestar - izborni predmeti i završni rad

Predmet

ECTS

Obvezni izbor jednog predmeta iz skupine A  
Obvezni izbor jednog predmeta iz skupine B  
Slobodni izbor predmeta iz skupina A, B i C  
Završni specijalistički rad 5
UKUPNO 30

Izborni Predmeti

Predmet

Nositelj(i)

p

s

v

ECTS

Skupina A

Morski ribolov dr. sc. Nedo Vrgoč,
dr. sc. Vjekoslav Tičina
8 8 9 5
Slatkovodni ribolov prof. dr. sc. Marina Piria 6 8 6 4

Skupina B

Ciprinikultura prof. dr. sc. Anđelko Opačak 6 7 7 4
Salmonikultura doc. dr. sc. Daniel Matulić 5 5 5 3
Marikultura doc.dr.sc. Ana Gavrilović 8 8 9 5

Skupina C

Tehnologija očuvanja i prerade akvatičnih organizama doc. dr sc. Sanja Vidaček 6 8 6 4
Ihtiopatologija dr sc. Emil Gjurčević 6 6 8 4
Ihtiohematologija dr. sc. Rozelindra Čož-Rakovac 4 5 6 3
Biodiverzitet ihtiofaune kopnenih voda Hrvatske prof. dr. sc. Perica Mustafić 6 7 7 4
Biodiverzitet ihtiofaune Jadranskog mora dr. sc. Jakov Dulčić 6 7 7 4
Planktonske kulture dr. sc. Marijana Pećarević 5 4 6 3
Vodeno i močvarno bilje prof. dr. sc. Mihaela Britvec 5 5 5 3
Akvatični Avertebrata prof. dr. sc. Marina Piria 6 7 7 4
Ribarstvena ekotoksikologija prof. dr. sc. Renata Bažok 6 8 6 4
Ekonomika ribarstva prof. dr. sc. Ramona Franić 6 7 2 3
Marketing u ribarstvu prof. dr. sc. Damir Kovačić 6 7 2 3
Uređenje ribarskih krajobraza 5 5 5 3
Sociologija u ribarstvu prof. dr. sc. Đurđica Žutinić 6 7 2 3
Mikrobiologija voda prof. dr. sc. Sanja Sikora 6 6 8 4
Modeliranje i kvantitativne metode u ribarstvu dr. sc. Merica Slišković 6 6 8 4

Predavanja Seminari Vježbe

Svi nastavnici angažirani na ovom studiju mogu biti mentori, odnosno voditelji završnog rada.

Voditelj poslijediplomskog specijalističkog studija "Ribarstvo" je prof. dr. sc. Tomislav Treer (treer@agr.hr).