Studijski program INTER-EnAgro Akademski kalendar Raspored nastave Ispitni rokovi Dokumenti Stručna praksa Stručni projekt Diplomski rad

Graduate studies

Ishodi učenja

Environment, agriculture and resource management (120.00)

1. semestar, 1. godina

ECTS  Obvezni predmet
    => Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00
@ Sati
nastave
Sem.
6.00 Analytical chemistry and laboratory methods (146024)
Vinceković, M.
R1 60
(28+24+8)
1.
3.00 Agroclimatology and climate change (146027)
Mesić, M.
30
(12+6+12)
1.
3.00 Agri-environmental law and policy (146031)
Franić, R.
30
(14+0+16)
1.
3.00 Quantitative methods for agriculture and environment science (169512)
Kolarec, B.
30
(20+10+0)
1.
6.00 Hydrology and water resources (146033)
Kunštek, D.
R1 60
(38+20+2)
1.
6.00 Environmental soil science (146036)
Rubinić, V.
R3 60
(39+15+6)
1.
3.00 Mineralogy and petrology (146034)
Tomašić, N.
30
(19+9+2)
1.

2. semestar, 1. godina

ECTS  Obvezni predmet
    => Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00
@ Sati
nastave
Sem.
3.00 Beneficial associations of plants and microorganisms (157666)
Sikora, S.
30
(14+6+10)
2.
3.00 Statistics (146038)
Kolarec, B.
30
(20+10+0)
2.
3.00 Rhizosphere ecology (146043)
Lazarević, B.
30
(25+0+5)
2.
3.00 Plant ecophysiology (146050)
Poljak, M.
30
(25+0+5)
2.
6.00 Applied plant nutrition (146051)
Petek, M.; Rengel, Z.
R2 60
(34+18+8)
2.
3.00 Geomorphology and landscape ecology (169513)
Krklec, K.
30
(20+5+5)
2.
3.00 Microbial enzymatic activities in soil (146046)
Mrkonjić Fuka, M.
R1 30
(26+4+0)
2.
6.00 Use and conservation of water resources (157664)
Romić, D.
R1 60
(40+18+2)
2.

3. semestar, 2. godina

ECTS  Obvezni predmet
    => Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 30.00
@ Sati
nastave
Sem.
3.00 Aquatic ecosystems and biodiversity (146061)
Piria, M.
30
(22+6+2)
3.
3.00 Environmental risk analysis and management (146059)
Njavro, M.
R3 30
(17+7+6)
3.
3.00 Livestock production and the environment (169514)
Prpić, Z.
30
(20+4+6)
3.
3.00 Management of Plant Diseases (146056)
Topolovec-Pintarić, S.
30
(20+8+2)
3.
3.00 Water management in agriculture (146053)
Ondrašek, G.
R1 30
(22+3+5)
3.
3.00 Plant pest management (146057)
Bažok, R.
30
(18+8+4)
3.
6.00 Field Crops Management (146055)
Pospišil, A.
60
(29+13+18)
3.
3.00 Spatial analysis and GIS (146052)
Kutnjak, H.
30
(19+9+2)
3.
3.00 Herbicides (185573)
Šćepanović, M.
R2 30
(19+9+2)
3.
ECTS  Izborni predmet @ Sati
nastave
Sem.
6.00 Global ecology (197967)
Zgorelec, Ž.
R3 60
(26+14+20)
3.

4. semestar, 2. godina

ECTS  Obvezni predmet
    => Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 15.00
@ Sati
nastave
Sem.
15.00 Master thesis (146075)
150
(0+0+0)
4.
ECTS  Izborni predmet
    => Broj ECTS bodova koje je potrebno odabrati: 15.00
@ Sati
nastave
Sem.
6.00 Ecological aspects of grassland management (146064)
Vranić, M.
R1 60
(21+19+20)
4.
3.00 Field crops and bioenergy cropping systems (146066)
Jukić, Ž.
30
(18+6+6)
4.
3.00 Molecular methods in plant pathology (146071)
Đermić, E.
30
(13+11+6)
4.
6.00 Postharvest technologies of fruit crops (146068)
Jemrić, T.
60
(33+15+11)
4.
3.00 Renewable energy for rural areas (169515)
Jurišić, V.
R1 30
(18+8+4)
4.
3.00 Methods in soil molecular microbiology (146070)
Mrkonjić Fuka, M.
30
(22+8+0)
4.
6.00 Waste management in agriculture (169516)
Voća, N.
60
(52+4+4)
4.
6.00 Organic farming (146063)
Bilandžija, D.
60
(20+15+25)
4.

MS Courses taught in English

1. semestar, 1. godina

ECTS  Izborni predmet @ Sati
nastave
Sem.
6.00 Forage Crops (152066)
Maćešić, D.
60
(26+28+6)
1.
6.00 Applied entomology (152068)
Bažok, R.
60
(30+22+8)
1.
6.00 Specifities of postharvest technology of fruit crops (152073)
Jemrić, T.
60
(36+16+8)
1.
6.00 Strategic Management in Agribusiness (152075)
Njavro, M.
R3 60
(30+10+20)
1.
6.00 Risk Management in Agriculture (152083)
Njavro, M.
R3 60
(20+15+25)
1.
6.00 Ichthyology (152086)
Piria, M.
60
(28+20+12)
1.
6.00 Limnology and Oceanology (152089)
Piria, M.
60
(28+20+12)
1.
3.00 Regulation of Water (152093)
Šimunić, I.
30
(20+8+2)
1.
3.00 Regional Marketing (152094)
Cerjak, M.
30
(22+0+8)
1.
3.00 Precision sheep and goats nutrition (152095)
Kiš, G.
30
(20+6+4)
1.
3.00 Beef nutrition (152101)
Kiš, G.
30
(22+6+2)
1.
12.00 Architectural design-Studio (152102)
Stergaršek, S.
R2 120
(30+82+8)
1.
6.00 Geomorphology (159806)
Krklec, K.
60
(35+20+5)
1.
3.00 Natural enemies and principles of biological control (159808)
Bažok, R.
30
(16+4+10)
1.
3.00 Wine technology (159812)
Jeromel, A.
30
(20+10+0)
1.
6.00 World wines and viticulture (159813)
Preiner, D.
60
(36+12+12)
1.
3.00 Sensory properties and evaluation of wine (176010)
Jeromel, A.
30
(10+20+0)
1.
6.00 Wildlife ecology and conservation (176012)
Šprem, N.
R1 60
(28+20+12)
1.
6.00 General animal nutrition (176009)
Pintar, J.
60
(50+6+4)
1.
3.00 Financial management in agribusiness (152076)
Očić, V.
R2 30
(20+6+4)
1.
6.00 Project Management and Projects at Agribusiness (152077)
Šakić Bobić, B.
R2 60
(30+20+10)
1.
3.00 GIS and Natural Resources (152063)
Kutnjak, H.
R1 30
(12+18+0)
1.
3.00 Weed Ecology (188840)
Šćepanović, M.
30
(14+12+4)
1.
6.00 Global ecology (197967)
Zgorelec, Ž.
R3 60
(26+14+20)
1.
6.00 Energetic Utilization of Biomass and Biofuel (197692)
Voća, N.
60
(40+0+20)
1.
6.00 Introduction to SAS and R programs (197699)
Džidić, A.
60
(24+32+4)
1.

2. semestar, 1. godina

ECTS  Izborni predmet @ Sati
nastave
Sem.
3.00 Yield formation in arable crops (152078)
Svečnjak, Z.
R1 30
(18+2+10)
2.
3.00 Design of Experiments (152084)
Gunjača, J.
30
(15+11+4)
2.
6.00 Molecular Diversity and Evolution (152091)
Šatović, Z.
60
(40+12+8)
2.
6.00 Molecular methods in microbial agroecology (152098)
Mrkonjić Fuka, M.
60
(30+28+2)
2.
6.00 Horse and companion animals nutrition (152099)
Kiš, G.
60
(40+10+10)
2.
3.00 Biogeochemistry of metals in soil (152100)
Romić, M.
30
(18+8+4)
2.
6.00 Trends in contemporary landscape architecture (152103)
Rechner Dika, I.
R2 60
(30+20+10)
2.
6.00 Theory of landscape design (152105)
Rechner Dika, I.
R2 60
(35+19+6)
2.
3.00 Table grapes production (188844)
Karoglan, M.
30
(15+14+1)
2.
6.00 Aquaculture (188836)
Matulić, D.
60
(16+32+12)
2.
6.00 Plant Biotechnology (159810)
Kereša, S.
60
(46+8+6)
2.
6.00 Cheesemaking (176007)
Kalit, S.
60
(36+16+8)
2.
6.00 Behavior and welfare of animals for meat production (197698)
Luković, Z.
60
(48+0+12)
2.
6.00 Applied analysis of spatial data using R (197700)
Šalamon, D.; Safner, T.
60
(30+26+4)
2.