Značajne godine u razvoju:

1919. Kraljevskim ukazom utemeljen je Gospodarsko-šumarski fakultet u Zagrebu.
1921. Kupljeno pokušalište u Maksimiru.
1925. Na Gospodarsko-šumarskom fakultetu položen prvi "strogi ispit" za polučenje doktora gospodarskih znanosti.
1934. Dovršen I. paviljon u Maksimiru, te se Fakultet seli na današnju lokaciju.
1939. Nabavljeno voćarsko-vinogradarsko-vinarsko pokušalište Jazbina.
Počinje izlaziti časopis "Poljoprivredna naučna smotra".
1947. Fakultetu dodijeljeno pokušalište na Medvednici.
1957. Umjesto dotadašnjeg jedinstvenog programa, studij se počinje dijeliti na smjerove, najprije na Ratarsko-stočarski i Voćarsko-vinogradarsko-vinarski, a potom i na druge.
1958. Fakultet organizira prvi postdiplomski studij.
1959. Nakon podjele Poljoprivredno-šumarskog fakulteta, Poljoprivredni fakultet nastavlja djelovati samostalno.
1978. Fakultet se združuje sa samostalnim poljoprivrednim institutima i mijenja u Fakultet poljoprivrednih znanosti.
1992. Fakultet dobiva sadašnji naziv.
2005. Nastava se počinje odvijati prema aktualnim studijskim programima usklađenim s Bolonjskom deklaracijom.
2008. Osnivanje Zaklade Agronomskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu.
2016. Fakultet – nositelj Znanstvenog Centra Izvrsnosti CroP-BioDiv.
2019. Fakultet obilježava prvih 100 godina postojanja.